Zapytaj lekarza

1 , 0 1 8 , 6 8 9

odpowiedzi udzielonych przez naszych ekspertów

Rzetelnie + Bezpiecznie + Bezpłatnie

Przejmowanie się porażkami i brak wiary we własne możliwości

niedawno zaczęłam pracę i myślałam, że wszystko jakoś sie ułoży- od zawsze miałam tendencje do "przejmowania" się. Niestety okazuje się, że brak wiary we własne mozliwości przekłada sie na brak pewności siebie w działaniu i co za tym idzie na jakość pracy- co mogę zrobić, żeby zmienić fakt, że jakakolwiek jedna porażka działa na mnie bardziej (demotywująco) niż 10 małych sukcesów?? Odnoszę wrażenie, że nigdzie nie będę się czuła komfortowo dopóki nie zbuduje drabiny innego nastawienia.
KOBIETA, 28 LAT ponad rok temu

Witam serdecznie

Rzeczywiście najważniejsze , żeby udało się Pani umocnić system wartości, mieć lepszą samoocenę, umożliwi to też Pani bardziej asertywne zachowania wśród ludzi i mocniejszą pozycję w pracy , kiedy Pani będzie się czuła silniejsza. Warto by było mieć wokół siebie zaufanych przyjaciół , którzy pomogliby Pani nie przejmować się tak mocno, poprzez wskazywanie realności różnych sytuacji ale i poprzez wzmacnianie Pani w naturalnych relacjach z Panią. Pomogłaby Pani też psychoterapia , przy pomocy specjalisty psychologa udałoby się Pani umocnić samoocenę , wzmocnić Pani zasoby , na których mogłaby Pani bazować w kontaktach z ludźmi. Pozdrawiam ciepło Anna Ręklewska psychoterapeuta

0

Witam Bardzo ważne jest to, że potrafi Pani dostrzec przyczyny swoich trudności co więcej wie Pani co należy zrobić, aby sobie pomóc, aby móc się czuć bardziej komfortowo. Mam też wrażenie, że jest Pani zdeterminowana do pracy nad sobą.Świetnie. Może skorzysta Pani z pomocy psychoterapeuty?. Pozdrawiam serdecznie Ludmiła Kulikowska Kubiak.

0
redakcja abczdrowie Odpowiedź udzielona automatycznie

Nasi lekarze odpowiedzieli już na kilka podobnych pytań innych użytkowników.
Poniżej znajdziesz do nich odnośniki:

Strefa Kobiety
Ważne tematy