Przekąski podczas odchudzania

Witam, od ponad miesiąca mam dietę jem co trzy godziny omijam slodycze, tłuszcze cukry itp, schudlam 6kg do tego prawie dziennie spedzam min 3h aktywnie, niestety od paru dni za mną chodzą słodycze i inne przekąski miedzy posiłkami, wiec moje pytanie brzmi co można jesc miedzy nimi ? A co omijać szerokim lukiem, efektu JoJo bym nie chciała miec. Co można pić ? Po za woda niegazowana

Witam serdecznie,
By nie doszło do efektu jojo przede wszystkim trzeba zadbać o to, by nasze nawyki żywieniowe zmieniły się na stałe, a nie tylko na czas diety. Ogółem, słowo "dieta" dla większości kojarzy się z odchudzaniem, a jest to błędne, bo tak na prawdę każdy z nas jest na diecie, tylko nie zawsze jest ona zdrowa i odpowiednio zbilansowana.
Jeśli odchudza się Pani i jak ognia unika słodyczy, tłuszczu, cukru, to dobrze, ale nie można też popadać w paranoje. Tłuszcz jest nam potrzebny, cukier (ten odpowiedni) też. Grunt by wiedzieć jakie produkty jeść i jakie ilości. Doskonałą przekąską są owoce ( jednak nie więcej niż 2 porcje dziennie), zawierają sporo fruktozy i glukozy, więc zaspokajają naszą chęć na słodkie. Proponuję przyrządzanie koktajli z różnych owoców, można dodawać do nich płatki owsiane, siemię lniane, by były bardziej sycące. Taki bogaty koktajl to doskonałe II śniadanie, albo podwieczorek. W ramach przekąski można przegryzać też suszone owoce i orzechy. Tylko po parę sztuk bo są dość kaloryczne, ale zaspokajają ochotę na słodkie, no i co najważniejsze, są też źródłem witamin i minerałów.
Do picia można robić własne lemoniady, bez dodatku cukru. Wodę niegazowaną z mięta i cytryną, miętą i truskawkami, miętą i limonką, melisą i cytryną. Powstają napoje które dobrze smakują i nawadniają.
Proszę się też pozytywnie nastawić, to pomaga.
Pozdrawiam,