Przekrwienie i swędzenie warg sromowych przed miesiączką

Mam pewien wstydliwy problem. Na kilka dni przed okresem wargi sromowe przy łechtaczce stają się przekrwione i zaczynają bardzo swędzieć. Obawą tym nie towarzyszą żadne upławy ani zmiana konsystencji śluzu. Po okresie wszystko mija.Co mam robić?
ponad rok temu

Lek. Paweł Baljon

Witam serdecznie. Brak tu rzeczywiście typowych objawów stanu zapalnego. Warto jednak skonsultować się z ginekologiem. Być może jest to tylko wynik działania hormonów, przez co narządy płciowe rozpulchniają się i pojawia się swędzenie.