Przekrwione białka oczu a możliwe dolegliwości

Moja córka ma obecnie 14 lat. Jest zdrową, wesołą, energiczną nastolatką . Od ok. 10 lat mamy jednak z nią mały problem w którym nikt nie może nam pomóc. Oli zdarza się mieć( czasem nawet bardzo często ) bardzo przekrwione białka oczu. Pierwsze podejrzenia to zapalenie spojówek i alergia. Wielomiesięczne wędrówki od gabinetu do gabinetu nie przynoszą rezultatu. Oczy nie swędzą. nie pieką, nie ma w nich żadnej wydzieliny, są normalne.

Lek. Krzysztof Szmyt

Witam, przyczyn tzw. zespołu czerwonego oka może być bardzo wiele, jest to objaw bardzo niespecyficzny. Konieczna jest wizyta u okulisty, który po dokładnym zebraniu wywiadu i badaniach okulistycznych wskaże dalsze postępowanie.