Przekrzywienie małego palca u stopy po uderzeniu w drzwi

Dzień dobry, Wczoraj koło północy szybko chciałam wyjść z pokoju i walnęłam w drzwi małym palcem w prawej stopie w taki sposób, że się przekrzywił. Natychmiast zmoczyłam go w zimnej wodzie, wzięłam lek przeciwbólowy i zabandażowałam go. Wcześniej przyłożyłam ocet. Dzisiaj czuję ból, jednak ledwo mogę chodzić w bandażu. Czy to stłuczenie czy złamanie? Palec bardzo się odgiął. Do jakiego lekarza pójść z tym na prześwietlenie? Czy mogę iść do pracy czy wziąć jeden dzień wolnego?

Lek. Jacek Ławnicki

Witam!
Opisane dolegliwości mogą wskazywać na złamanie ze zwichnięciem. Wskazana jest wizyta u specjalisty ortopedy.