Przekształcanie się żylaków odbytu w zmiany nowotworowe

Witam, czy każdy wysunięty hemoroid to nowotwór? Po 21 latach od porodu powrócił mój" przyjaciel", w ostatnim czasie nie zmieniłam trybu życia na zasiedziały, jem również dużo warzyw i owoców ale nie mogę się go pozbyć.Stosowałam już różne czopki i nic. Może jakaś lekarska sugestia? Ania

Witam,
nie, hemoroidy nie są zmianami nowotworowymi.
Jeżeli wychodzą na zewnątrz odbytu i nie dają się cofnąć samoistnie ani ręcznie, należy podjąć interwencję chirurgiczną.
Proponuję konsultacje z chirurgiem/proktologiem.

pozdrawiam