Przelewanie i uczucie gorąca w brzuchu

Od ok 2 miesięcy zaobserwowałam u siebie coś dziwnego. Należę do osób szczupłych więc łatwo to zaobserwować, a mianowicie gdy rano wstaje jest on całkowicie płaski a gdy coś zjem zaczyna mi odstawać i robi się z niego taki balonik. Uciążliwe też jest takie jakby przelewanie się wody w brzuchu gdy coś zjem albo wypije. Kilka razy dziennie też robi mi się gorąco w żołądku, jest to dość nieprzyjemne. Martwię się, nie wiem co to jest. Możliwe że to może być przez stres? Bardzo dużo mam na głowie teraz i żyję w ciągłym stresie. Co to jest? Czy można temu zapobiegać?

Redakcja abcZdrowie

Witam serdecznie.
Wzdęcia oraz uczucie przelewania w brzuchu mogą mieć związek z zaburzeniami funkcji jelit pod postacią zespołu jelita nadwrażliwego. Czynnikiem nasilającym to zaburzenie jest m.in. stres. Dlatego należy go unikać. Ponadto należy unikać posiłków, które nasilają te objawy. Posiłki powinny być lekkostrawne, spożywane w małych ilościach ale często i regularnie.
Powinna Pani z tym problemem zgłosić się do lekarza rodzinnego.
Pozdrawiam