Przelewanie się w brzuszku u dziecka

co może byc przyczyna przelewania sie w brzuszku oddawania gazów non stop oraz ciąglego odpijania corka ma 3 mc karmiona jest nutramigenem kupki sa zielone i strasznie cuchnące zapach przypomina jakby kwas na dodatek gazy wybudzaja ja ze snu strasznie prezy sie przy tym by moc oddac gazy

Lek. Marta Gryszkiewicz

Na tym etapie układ pokarmowy jest jeszcze niedojrzały i stąd u niektórych niemowląt zdarzają się duże problemy gastryczne (duża ilość gazów). Można stosować espumisan lub na wieczór do picia herbatkę z kopru włoskiego. Nie bez znaczenia jest także Pani dieta - należy unikać warzyw wiatropędnych, a więc strączkowych, brokuła, kalafiora, poza tym konserwantów i proszku do pieczenia i przypraw typu "wegeta".