Przełom w leczeniu BPD

Zmarnowałam szanse ,a mógł być to przełom w leczeniu BPD . Zakochałam się przez to nie pojechałam do szpitala, rozpadł się związek i wszystko wróciło do punktu wyjścia. Były obiecanki razem na zawsze itd. Miałam nadzieje że to się uda, Gdyby nie jego matka i znajomości z innymi. Dlaczego wszyscy boją się BPD? On wiedział jak jest zresztą okazało się ze sam jest chory (ma odmianę padaczki) nie odrzuciłam go .Zaakceptowałam wszystko, jednak on przekreślił związek(szukał innych)spr.go i rzucilam:(

Dr Ewa Bujoczek Psycholog, Gliwice

Myślę, ze nic straconego. Warto ponownie zapisać się na oddział, czekać na wyznaczenie terminu przyjęcia do szpitala. Podjecie terapii, praca nad objawami BPD z pewnością pozwoli Pani na lepsze funkcjonowanie w przyszłości i utrzymywanie satysfakcjonujacych związków.

Witam,
rozumiem jak jest Pani trudno, życie z BPD z pewnością może nie być łatwe, często trzeba borykać się z brakiem zrozumienia, jednak mimo wszystko warto myśleć w pierwszej kolejności o sobie. Z drugiej strony są Państwo niesamowitymi ludźmi z ogromnym potencjałem, ja zachęcałabym Panią do zajmowania się w pierwszej kolejności sobą, kontynuowaniem leczenia, a choć na dzień dzisiejszy to odrzucenie może to wydawać się trudne do zaakceptowania, to zapewne jeszcze wiele szans przed Panią. Może warto także pomyśleć o psychoterapii i przeanalizować Pani skłonność do poświęcania się, przecież zasługuje Pani na to co najlepsze, nie musi się Pani zapewne poświęcać, tylko być sobą i żyć szczęśliwie. Pozdrawiam i życzę powodzenia.