Przełyk w odcinku nadwypustkowym 3 nadżerki od dł. powyżej 5mm z pojedynczym fałdem wartowniczym

Witam. Dzisiaj miałem gastroskopię w opisie badania pisze następująco: "Przełyk w odcinku nadwypustkowym 3 nadżerki od dł. powyżej 5mm z pojedynczym fałdem wartowniczym. Wypust w inwersji nieszczelny. Linia Z prawidłowa. Żołądek podatny na insuflację zawierający treść czysta. Błona śluzowa żołądka bez zmian. Odźwiernik kształtny,drożny. Opuszka i część zastępująca dwunastnicy bez zmian. DNG:Przepuklina rozworu przełykowego. Refluksowe zapalenie przełyku B LA. Test ureazowy:dodatni.Co mi grozi?

Taki stan górnego odcinka przewodu pokarmowego można bez problemu leczyć dietą i odpowiednimi lekami. Najlepiej, żeby leczeniem i dalszym postępowaniem zajął się gastroenterolog.

Lek. Tomasz Stawski

Szanowny Panie
1. porządne leczenie antyrefuksowe - wizyta u gastrologa
2. przy braku rezultatu długoterminowego - zabieg- prosty, laparoskopowy, zabezpieczający, i działający na ukojenie objawów
Dr n. medycznych Wojciech Kawiorski, specjalista chirurg,gastrologa, Kraków