Przemęczenie i ból w klatce piersiowej – czy to zawał?

Witam, mam 21 lat i nie wiem, co się ze mną dzieje. Jestem zawsze zmęczony, mam sińce pod oczami, nie ważne, czy śpię 6 czy 10 godz. Często mam drętwienie palców. Nie wiem, czy to ma też jakiś związek, ale odczuwam kłucie w klatce piersiowej, co wydaje mi się dziwne, bo zawsze łączyłem takie bóle z jakimś stanem zawałowym, ale chyba nie w wieku 21 lat. Pół roku temu leczyłem się na trądzik (izotek), mówię to, nie mam pojęcia, czy to ma jakiś związek z moim stanem.
21 LAT ponad rok temu

Witam,
doradzam wizytę u lekarza rodzinnego, który po zebraniu wywiadu i badaniu fizykalnych zleci badania podstawowe: morfologię krwi, stężenie glukozy, elektrolitów w surowicy, badanie ogólne moczu. Warto wykonać EKG.
Opisywane kłucia w klatce piersiowej mogą wynikać z zaburzeń rytmu również krótkotrwałych, które występują u osób młodych np. pod wpływem stresu czy emocji. Mogą nie zostać zarejestrowane w przygodnym badaniu EKG.
Jeśli kłucia są bardzo uciążliwe, warto rozważyć 24-godzinną rejestrację EKG metodą Holtera. Po rozmowie z Panem lekarz może uznać za zasadne wykonanie jeszcze innych badań diagnostycznych.
Pozdrawiam