Przemieszczenie materiału krążka

Na poziomie L4/L5 lewoboczne przemieszczenie materiału krążka do 3 mmpowodujące zwężenie zachyłka bocznego i wpuklające sie do oteoru międzykregowego gdzie widać modelowanie korzenia wynik tk mam 54 lata i 4 tygodnie silne dolegliwości bólowe - prosze o interpretacje

Bóle przy dyskopatii lędźwiowej mogą trwać długo należy wybrać rehabilitacje fizykalną i manualną leżeć przez 30 minut z unoszonymi zgiętymi nogami na krześle, unikać gwałtowne skłony, dźwiganie. Jeżeli występują ubytki przy badaniu neurologicznym a ból nie ustępuje należy skonsultować się z neurochirurgiem, pozdrawiam