Przemieszczenie trzonu kręgu i kręgozmyk

Witam Mam problem polegajacy na przemieszczeniu sie trzonu kregu l4 o 7mm ku przodowi w stosunki do trzonu kregu l5 o cechach kregozmyku z przerwanien ciaglosci ciesniny luku. Chcialabym sie dowiedziec czy kregarz jest w stanie wyleczyc ta moja przypadlosc? Jaki to rodzaj kregozmyku? Jaki to stopien przesuniecia a klasyfikacji Meyerdinga? Czy rehabilitacja jest w tym przypadku jeszcze skuteczna czy jestem bardziej juz klasyfikowana do operacji? Mieszkam w Anglii I otrzymuje tylko kodeine.

witam ze względu na to ,że jest to kręgozmyk prawdziwy przeciwwskazane jest wykonywanie manipulacji stawowej na kręgach , ewentualnie można wykonywać niektóre zabiegi z zakresu manipulacji powięziowych ( głownie manipulacja trigerbands oraz cylindrycznego typu skrecenia , zazwyczaj takie równiez występują przy takiej dysfuncji, ale wymaga to badania) ,skutecznośc tej terapii w niwelacji objawów bólowych 50/50%, warto zabezpieczyć sie pasem lę∂źwiowym ze stalkami do wykonywania czynności życiowych wymagających czegoś podnoszenia , dłuższej jazdy autem itp.`częśc kręgozmyków wymaga leczenia operacyjnego