Przemijające ataki niedokrwienne u 37-latka

P mam ok.raz w roku i tak przez już 15lat! trwają od 10min-niedawno,do 2godz.-rok temu. CZego mogę sie spodziewać?

Wskazana jest pilna wizyta u lekarza specjalisty i podjęcie diagnostyki. Jeżeli to rzeczywiście są przemijające ataki niedokrwienne a nie np. napady padaczkowe (zawsze należy wykonać diagnostykę różnicową), a zdarzają się w tym przypadku bardzo często to ryzyko wystąpienia pełnoobjawowego udaru mózgu jest bardzo duże, zwłaszcza, jeżeli objawy za każdym razem są podobne (może to świadczyć o istotnym hemodynamicznie zwężeniu w jednej z większych tętnic mózgowych/domózgowych.