Przemijające niedrożności jelita a planowanie ciąży

Urodziłam się z omphalocele, w tym czasie nie było tzw. siatek i jelita odprowadzono z powrotem do jamy brzusznej. Z uwagi na zrosty pooperacyjne w wieku 15 lat miałam niedrożność jelit, usunięto spory fragment jelita cienkiego. Od tego czasu cierpię na przemijające niedrożności, które ustają po silnych lekach rozkurczowych podawanych w szpitalu. W niedługiej przyszłości planuję ciążę, czy z uwagi na moje schorzenie powinnam ją w ogóle wykluczyć? Czy mam w ogóle szansę na urodzenie dziecka?

Lek. Katarzyna Szymczak

Ciąża jest możliwa, jednak musi się Pani liczyc z tym, że mogą wystąpić trudności w związku ze zrostami, sugeruję przedyskutować temat z ginekologiem.
Pozdrawiam