Jak poradzić sobie z rozstaniem z mężem, który się nade mną znęcał?

Nie wiem jak postępować jak wybrnąć z obłędu. Mój mąż jest psychopatą. Nie mieszkamy od czerwca po tym jak się nade mną znęcał gonił po mieszkaniu nożem. Uciekłam z własnego mieszkania ma w nim współwłasność na tysiąc złotych! Mamy 7 miesięczną córkę. 2 tyg temu złożyłam pozew o rozwód. Marcin złożył już w październiku zawiadomienie o kradzieży, o MOIM ZNĘCANIU SIĘ NAD NIM.. Co ja mam robić? Konsultuje się z psychologami i brnę w obłęd

Tak, wsparcie psychoterapeutyczne jest teraz bardzo ważne, bo mąż może mieć wiele pomysłów, aby podważyć Pani wiarygodność. Jednak proszę pamiętać, że ludzie, którzy Panią wspierają mają świadomość, że sprawcy przemocy są manipulujący. Proszę się nie podawać, choć jego działania mogą podważać, zaufanie Pani do samej siebie i tworzyć klimat obłędu. Powodznia

Witam,

Radziłabym Pani w takiej sytuacji wybrać zaufanego specjalistę psychologa/ psychoterapeutę i z jego pomocą przechodzić przez ten trudny dla Pani czas, po to, aby utrzymać w równowadze własne zdrowie psychiczne i nie ulec manipulacji ze strony męża. Specjalista nie tylko będzie wsparciem ale również konkretną pomocą w sytuacjach, które będą prowokowane przez męża. Proszę nie poddawać i szukać pomocy prywatnie lub na NFZ.

Pozdrawiam,

Małgorzata Mazurek