Przemoc domowa i seksualna

Jestem 21 letnia kobieta. Miałam ciężkie dziecinstwo, nie bede sie zaglebiac.Brakowało mi ojcowskiej milości i w każdym swoim chłopaku szukałam tego męskiego uczucia i bezpieczenstwa. Myślałam, że znalazlam to czego szukałam, wyszłam za mąż, byłam tego dnia taka szczęśliwa. Do czasu jak mój mąż zaczął pić, a później zaczął maz mnie gwalcic. Wciąż z nim mieszkam. Z jednej strony slubowalam mu przed Bogiem, a z drugiej go nienawidze. Nie wiem co robić :-( nie chce żeby mial problemy.

Witam Panią. Znajdowanie źródeł w Pani przeszłości (doświadczeniach z dzieciństwa) tego co Panią obecnie spotyka naraża Panią na poczucie winy. To z kolei będzie zwalniało Pani męża z odpowiedzialności za to co robi. On nie ma prawa tak Pani traktować. Nic tego nie usprawiedliwia. Na końcu Pani postu znalazłem troskę o niego. Może to wskazywać na to, że Pani uwaga jest przy mężu. Tymczasem potrzebuje Pani zadbać o swoje bezpieczeństwo. Niestety przemoc jest zjawiskiem eskalującym. Możliwe, że zachowania Pani męża będą coraz gorsze a Pani będzie coraz słabsza. Proszę zająć się teraz swoim poczuciem bezpieczeństwa. Zachęcam Panią do odwiedzenia tej strony www.niebieskalinia.pl Można tam również anonimowo zadzwonić i zastanowić się wspólnie ze specjalistą nad pierwszym krokiem. Pozdrawiam Panią
http://piotrantoniak.pl/

Witam,
Przedstawia Pani swoją bieżącą sytuację w ciemnych barwach. Trudne dzieciństwo, nieudane małżeństwo. Poza tym jest Pani ofiarą przemocy ze strony uzależnionego od alkoholu partnera.
Ta sytuacja wymaga pomocy. Najlepiej byłoby gdyby zgłosiła się Pani na psychoterapię. Długotrwała pomoc jednego profesjonalisty będzie pomocna w przypadku dotarcia do źródeł problemu i polepszenia funkcjonowania. Ponadto ważnym aspektem jest zgłoszenie całej sprawy na policję (nikt nie może Pani gwałcić i źle traktować - TO PRZEMOC!).
Zapraszam na rozmowę.
Pozdrawiam, Magdalena Rachubińska

Powinna się Pani skontaktować w pierwszej kolejności z Centrum Interwencji Kryzysowej w Pani okolicy a po uporaniu się z bieżącym zagrożeniem dla Pani zdrowia i życia podjąć kontakt z psychologiem.
W tym momencie wydaje się, że przemoc eskaluje. Jeśli nie pomoże Pani mężowi zapanować nad jego antyspołecznymi zachowaniami może zrobić coś co będzie miało o wiele gorsze konsekwencje niż Pani "robienie mu problemów".
Pani bierność jest niebezpieczna dla Pani i pośrednio dla Pani męża.

Zrozumiałym jest, że ślub i przysięga złożona przed Bogiem są dla Pani bardzo ważne. Jednak proszę się zastanowić, jak długo zniesie Pani taką sytuację? Pani miłość do męża jest bardzo duża, tak duża, że jest Pani w stanie znieść opisane powyżej sytuacje. Jednak i ona w końcu osłabnie. Sprzeczne uczucia powstają gdy Pani miłość i nienawiść są na równi (do czasu).
Proszę sobie wyobrazić miłość, jako woda w dzbanie i Pani związek jako pożar. Gdy sytuacja jest trudna, znosi ją Pani gasząc pożar wodą z dzbana. Musi Pani użyć też siły, aby ów dzban podnieść. Jednak ogień tli się cały czas, a gdy wybucha płomieniami, sytuacja się powtarza. Proszę pomyśleć co się stanie,gdy zabraknie siły aby podnieść dzban oraz wody aby pożar ugasić? Wtedy może zabraknąć sił także na podjęcie jakiegokolwiek działania.
Pisze Pani o przemocy seksualnej oraz uzależnieniu od alkoholu. Przemoc seksualna, niezależnie od tego kto ją popełnia, jest traktowana tak samo. Jeśli mąż zmusza Panią do seksu groźbami, podstępem czy przemocą - jest to czyn karalny.
Z racji na to uważam, że powinna Pani jak najszybciej skontaktować się z psychologiem, który pomoże Pani wyjść z tej jakże trudnej sytuacji. Zwłaszcza, że w związku występuje też alkohol.