Przemoc i chorobliwa zazdrość w związku

Witam,jestem w związku 12 lat.narzeczony bił mnie,poniżał,groził,odizolował mnie od przyjaciòłek.najbardziej nie podobała mu się koleżanka ktòra namawiała mnie do rozstania,biseksualny kolega ktòry rzekomo na mnie dziwnie patrzy a ostatnio zrobił mi awanturę oto ze kolega ktòry ma narzeczoną przytulił mnie i dla żartu poczochrał po włosach mòj facet uznał że zachowałam się jak szmata i zdzira.byłi raz u psychologa i przestał mnie bić...ale zazdrość została pomocy

Witam serdecznie,
Z tego co Pani opisuje Pani partner nie tylko stosował wobec Pani przemoc fizyczną ale również psychiczną (która trwa do dziś). W takiej sytuacji, jeżeli decyduje się Pani na dalsze bycie w związku powinna postawić ultimatum korzystania przez partnera z pomocy psychologicznej. Jedna wizyta, jak Pani powiedziała, odniosła skutek, ale nie wiadomo na jak długo. Z mojego doświadczenia (od 10 lat prowadzę grupy dla osób z problemem kontrolowania złości a także pomagam im w terapii indywidualnej) proces zmiany osoby która nie panuje nad własną agresją jest często powolny i długotrwały. Dzieje się tak dlatego, że te osoby nie rzadko same były świadkami i doświadczały przemocy czy innych traumatycznych zdarzeń - więc aby osiągnąć równowagę i móc panowania nad swoimi emocjami muszą się zmierzyć z własną historią. Polecam do przeczytania teksty na moim blogu: anna-mochnaczewska.bloog.pl Opisuję tam schematy, które mogą powodować konkretne zachowania w naszym życiu, ale także, które powodują, że my sami dokonujemy konkretnych wyborów nawet jak nie są dla nas dobre. Sugerowałabym również, aby Pani sama skorzystała z pomocy psychoterapeuty, po to, aby w chwilach napięcia, które między Wami istnieje nie być samemu i nauczyć sobie z tym radzić w sposób chroniący Pani poczucie wartości.

Pozdrawiam serdecznie,
Anna Mochnaczewska

Dzień dobry. Prosi pani o pomoc, ale pierwszy krok musi pani zrobić sama. zastanawiam się co takiego trzyma panią w związku w którym partner traktuje panią w takim sposób. Myślę, że powinna pani zacząć od pracy nad sobą. Zachęcam do kontaktu z psychoterapeuta aby przyjrzeć się co się z panią dzieje. Pomocna może być również książka: "Kobiety które kochają za bardzo" Robin Norwood. Pozdrawiam.