Przemoc psychiczna między siostrami

co zrobić gdy siostra zneca się nad de mna psychicznie nie mam sily już na nic proszę o pomoc

Szanowna Pani, co to znaczy, że siostra znęca się nad Panią psychicznie? Warto byłoby uściślić to stwierdzenie. Proponuję udać się do psychologa i zasięgnąć porady, co najlepiej byłoby w tej sytuacji zrobić. Pozdrawiam, Monika Wysota

Żeby móc pomóc Pani określić, w jaki sposób najlepiej chronić się przed przemocą psychiczną, której Pani doświadcza, należy najpierw dokładniej określić Pani sytuację. Ważne jest, jakie formy przybiera przemoc, jakie są wzajemne zależności pomiędzy Panią a siostrą, jakie ma Pani możliwości niezależnienia się od siostry. Ważna też jest Paji sytuacja i ewentualne wcześniejsze/ inne doświadczenia przemocy. Z tego powodu zachęcam Panią do skorzystania pomocy psychologa/ psychoterapeuty bądź konsultanta ds. przemocy w rodzinie. Diagnoza Pani sytuacji to pierwszy krok. Następne to proces wychodzenia z przemocy, w trakcie którego często także potrzebna jest pomoc i wsparcie innych osób.