Przemoc psychiczna w związku partnerskim

Czytałam o przemocy psychicznej jestem studentka w związku partnerskim. sama jestem świadoma ze mój chlopak ma takie zachowania jak tu sa opisane. Nie stosuje przemocy fizycznej, ale psychiczną np. zabraniajac mi wyrazić swoje zdanie gdy jego jest nie zgodne, wydzielajac czas rozmów z rodzina, wymagajac pytań czy mogę, grożąc samobójstwem. nie wiem co mam robić. jego rodzice nic z tym nie robią choć wiedzą ode mnie o tym. chce z nim skończyć zwiazek mówi ze zabije się. pomóżcie.smutaskaaa@o2.pl

Wiele wskazuje, że jest Pani w tzw. toksyczny związku. Proszę przede wszystkim zadbać o siebie, nie ulegać szantażowi oraz ustalić granice lub rozważyć zakończenie relacji.

Jak Pani sama zauważyła chłopak stosuje wobec Pani przemoc psychiczną. Nie musi się Pani godzić na takie zachowanie! Czasami ciężko nam samodzielnie zakończyć tego rodzaju związek, mamy szereg obaw z tym związanych.
Zachęcam do skorzystania z pomocy psychologa. Dobrym rozwiązaniem było by zgłoszenie się do najbliższego Ośrodka Interwencji Kryzysowej, gdzie znajdzie Pani specjalistów na co dzień zajmujących się pomocą w podobnych problemach.

Pozdrawiam!

Proszę Pani,

Związek trwa jeśli partnerzy w równomierny sposób zaspokajają wzajemnie swoje potrzeby. Proszę wyraźnie informować partnera czego Pani oczekuje. Czyli nie tylko reagujemy na zaistniałe sytuacje lecz zawczasu informujemy o swoich potrzebach. Swoja drogą partner, gdyby chciał mógłby skorzystać z konsultacji z psychologiem.

Serdeczne pozdrowienia
Tomasz Furgalski