Trudne relacje z matką i chłopakiem

mama stosuje u mnie przemoc psychiczna potrafi mowić ze do niczego w życiu nie dojdę,wyzywa itd. boli mnie głowa i nie chce wychodzić z domu, boje sie ze ludzie bedą mnie oceniać ,chce mi sie płakać,jestem znerwicowana,nawet mój chłopak mnie denerwuje jestem zazdrosna o dziewczyny z którymi kiedys sypial,znosi humorki i dziwie sie ze mnie nie zostawił jak to moja matka mówiła , ale ja nie potrafię sie cieszyć z zycia,czuje tylko smutek i zdenerwowanie, mowię mu o tym a on zawsze mnie wspiera

Dzień dobry,

Jeżeli chce Pani zmienić swój sposób przeżywania / funkcjonowania to warto rozważyć podjęcie psychoterapii. Pomoc może Pani uzyskać w ramach NFZ - np.: Poradni Zdrowia Psychicznego, Poradni Leczenia Nerwic.

Witam,

Proszę poszukać pomocy psychologa lub psychoterapeuty, jest taka możliwość również na NFZ. Pozwoli to Pani łatwiej poradzić sobie z przeżywanymi trudnościami oraz ułożyć trudne relacje rodzinne.

Pozdrawiam ,

Małgorzata Mazurek

Na innych mamy ograniczony wpływ, ale na siebie mamy dość spory. Teraz czuje się Pani słaba i podatna na zranienia. Życzę Pani, aby odnalazła swoją moc i siłę oraz zbudowała wiarę w siebie. Warto przyjrzeć się temu co się dzieje w bezpiecznych warunkach np. w gabinecie psychoterapeuty. Może mógłby to być pierwszy, mały krok ku zmianom?