Przemywanie powiek i oczu u niemowlęcia

Witam serdecznie, Czym mozna przemywac powieki i okolice oczu u 4,5-miesiecznego dziecka? Do tej pory uzywalam wody przegotowanej (wysusza), soli fizjologicznej (wysusza) oraz naparu z rumianku (boje sie o reakcje alergiczna, gdyz dziecko prawdopodobnie ma azs). Jakie kremy moge uzywac w okolicach oczu i na twarz u tak malego dziecka? Jakie kosmetyki sa bezpieczne i nie uczulaja? Z gory dziekuje za odpowiedz.

Witam,

Jeśli Pani karmi, nie ma nic lepszego, niż własne mleko. Nie uczula, nie wysusza, a działa antybakteryjnie i kojąco. Jeśli nie, proszę spróbować rozcieńczyć sól fizjo, zmienić waciki i robić to delikatniej.

Pozdrawiam