Przemywanie rany po operacji i kaszel

myję rane szarym mydłem i odkarzam octeniseptem .Jak wygląda uniecie szwów podskórnych. czy potrzebny pobyt w szpitalu i ponowne zszycie rany i narkoza ? Na kaszel wzjełam thiocodin tak mi polecił farmacełta bo lekarz bedzie dopiero w poniedziałek czy moze po operacji byc ten lek biore tez antybiotyk lincocin 500

Aseptyka jest ważna ale infekcja może przebiegać także od samych szwów . Linkocin jest antybiotykiem stosowanym przy zakażeniach kostnych . Warto dodać także antybiotyk przeciw beztlenowcom np. Metronidazol . Przy nieskuteczności lincociny zastosować dalacin C lub inny o szerokim spektrum działania , ale powinno się dobrać antybiotyki do bakterii jakie są w ranie czyli pobrać jałowo wymaz i wyhodować je po czym oznaczyć razem z wrażliwością na konkretne antybiotyki

Nie rozumiem dlaczego Pani chce usuwać szwy podskórne. Takie szwy z reguły są wchłanialne (ulegają samoistnemu rozpuszczeniu) i ich się nie usuwa. Usuwa się tylko szwy skórne. Usuwanie szwów odbywa się w warunkach ambulatoryjnych (w poradni), bez znieczulenia, bo nie ma w tej kwestii takowej potrzeby.