Przemywanie rany po skleroterapii

Witam. Po wykonaniu zabiegu skleroterapii walcze z rana ropną, na którą zakładam opatrunek Biatain Super Adhesive. Mam pytanie ile dni może być założony opatrunek na ranę zakładając, ze nie ma plam wycieku.Czy można ranę przemywać i jakim środkiem. Dziękuję za odpowiedz.

Witam, prawdopodobnie w Pani przypadku doszło do ogniskowej martwicy skóry w miejscu podania środka zamykającego naczynka, zdarza się to na szczęście bardzo rzadko, ale wymaga specjalistycznego leczenia sprawdzonymi metodami. Najlepiej takie ranki leczyć przemywając płynem octenisept i zakładać pod jałowy opatrunek bactigras, który można zmieniać co drugi dzień (dostępne w aptece bez recepty), warto stosować częstą elewację kończyny, aby przyspieszyć proces gojenia i zapobiec wytworzeniu się owrzodzenia troficznego jeżeli skleroterapia była zastosowana w dolnym obszarze goleni.

NIE ISTNIEJE LECZENIE PRZEZ INTERNET!!!!!!! Nie widząc rany chirurg nie jest w stanie podjąć leczenia!!! Proszę udać się do najbliższej por.chir.!!! Uważam,że trzeba pobrać wymaz z rany, wykonać posiew i antybiogram , a następnie przeprowadzić leczenie celowane!!! zż