Przeniesienie plemników na rękach podczas pettingu

Witam! Mam problem. Ostatnio okres miałam 8 sierpnia, uprawiałam petting z chłopakiem 18/19. Najpierw dotykał mnie przez majtki, później wsadził mi palce do pochwy, długo to nie trwało, ale zawsze. Boję się, że mogę być w ciąży. Wydaje mi się, że rękę miał czystą, bo nie dotykał swojego przyrodzenia, tylko rozpiął spodnie i wsunął tam moją rękę, no ale zawsze mogło sie coś wydarzyć. Do wytrysku nie doszło, ale czytałam że w wydzielinie też mogą być plemniki, więc jeśli jakimś cudem miał wydzielinę na palcach to mogę być w ciąży? Dodam, że jestem dziewicą i mam 19 lat. Nie wiem czy to były dni płodne, okres mam co 30-35 dni. Jeżeli chciałabym wykonać test ciążowy to kiedy?

Witaminy w ciąży

Lek. Marta Hat

Witam! W sytuacji, którą Pani opisała praktycznie nie ma możliwości na przeniesienie plemników do dróg rodnych. Może Pani być zupełnie spokojna, istnieje praktycznie 100% szans, że nie jest i nie będzie Pani w ciąży przez tę sytuację. Plemniki poza organizmem mogą przeżyć do osiemnastu godzin, ale muszą być spełnione odpowiednie warunki, tzn. temperatura 37 stopni Celsjusza oraz wilgotne środowisko. Poza organizmem, np. na skórze - bardzo szybko wysychają. W razie jakichkolwiek wątpliwości w tego typu sytuacjach warto zrobić test ciążowy w okolicach spodziewanej miesiączki, czyli mniej więcej dwa tygodnie po zapłodnieniu. Testy ciążowe wykazują się 99% skutecznością, więc aby wykluczyć ewentualne obawy, można z niego skorzystać. Warto też pomyśleć o odpowiednich metodach antykoncepcji. Pozdrawiam serdecznie!