Przeniesienie syna do innej klasy z powodu złego zachowania

Dzień Dobry. Mam problem z 8 letnim synem, który od dłuzszego czasu jest w swojej klasie postrzegany jako najgorszy uczeń pod wzgledem zachowania. Po konsultacjach psychologicznych stwierdzono, że istnieje konflikt między kolegami.Często dochodzi do bójek, których winowajca jest mój syn. Z tego powodu karnie chca przenieśc go do innej klasy. Czy to nie wpłynie negatywnie na niego i nie pogorszy jego zachowania syn reaguje płaczem na wiadomość o przeniesieniu. Proszę o radę.

Dylematu nie rozwiążę, gdyż istnieją uzasadnione i potwierdzone praktykśą argumenty za i przeciw. Zalecam jednak wcześniejszą konsultację z psychologiem dziecięcym niezależnym od szkoły.

Witam, sposoby szkoły na radzenie sobie z niegrzecznymi uczniami są różne, dość często można się spotkać z karnym przenoszeniem do innej klasy, ma to czasem dobre konsekwencje.Dla rodzica dziecka sprawiającego trudności najważniejsze jest zrozumienie dlaczego tak się dzieje. W tym celu powinna Pani udać się z synem do psychologa dziecięcego, najlepiej spoza szkoły i przeanalizować możliwe przyczyny zaistniałego stanu rzeczy.Powodem agresji dziecka może być np. nadpobudliwość psychoruchowa, błędy wychowawcze rodziców, krzywdzące relacje z rówieśnikami....Porada wychowawcza oraz systematyczna praca psychologa z dzieckiem mogą przynieść bardzo dobre efekty, jest ważne aby nie utrwalić w synu agresywnych zachowań a przede wszystkim nie pozwolić na ich eskalację. Proszę też dokładnie omówić z synkiem sytuację w szkole, powinniście poświęcić tej sprawie sporo czasu aby były jasne przyczyny tego co się dzieje i dobrze zrozumiane intencje nauczycieli.Pozdrawiam