Przenikliwy ból w okolicy mostka

Witam doskwiera mi przenikliwy ból w okolicy 6 cm od mostka idealnie na środku. Bol pojawia sie raz na 2 - 4 miesiecy i trwa ok 10 - 15 dni bol pulsacyjny. Pierwsze objawy zauwazylem podczas palenia papierosów na pusty zoladek - teraz juz nie pale ale bol nadal sie pojawia. Teraz znowu się pojawil więc chciałbym zapytać co to moze byc.

Lek. Izabela Ławnicka

Witam! Opisane objawy mogą mieć wiele przyczyn. Może być to bowiem wynik choroby refluksowej jak i patologii układu krążenia. W celu postawienia konkretnej diagnozy konieczna jest dokładniejsza diagnostyka pod okiem lekarza POZ.