Przenoszony krążek antykoncepcyjny

Mam pytanko odnośnie krążka antykoncepcyjnego, troszkę się zapomniałam i przenosiłam krążek dokładnie o osiem dni, zastanawiam się co dalej odczekać siedem dni czy włożyć kolejny krążek???

KOBIETA ponad rok temu

Redakcja abcZdrowie

Witam!

Nie wiadomo w którym dniu zakończyła czy istotnie zmniejszyła się sekrecja hormonów z krążka. Należy więc, dla bezpieczeństwa zachowania antykoncepcji, założyć że przez ostatnie osiem dni krążek nie działał i potraktować to jako przerwę. Powinna Pani włożyć kolejny pierścień bezpośrednio po wyjęciu tego przenoszonego, bez robienia dodatkowej przerwy. W takim wypadku nie będzie konieczności stosowania dodatkowego zabezpieczenia w postaci prezerwatywy. Jeśli jednak przerwa się Pani przedłuży, proszę się wstrzymać od współżycia lub dodatkowo zabezpieczać przez pierwsze siedem dni od momentu włożenia nowego krążka.
Pozdrawiam serdecznie!