Przepona i kąty przeponowo-żebrowe wolne, serce o zaznaczonej lewej komorze

Przepona i kąty przeponowo-żebrowe wolne. W przedłożeniu dolnego bieguna wnęki prawej i lewej okolooskrzeowej zagęszczenia zapalne z przewagą po stronie prawej.Wnęki naczyniowe szersze Serce o zaznaczonej lewej komorze. Aorta wydłużona intensywnie wysycona. to jest opis RTG klatki piersiowej. Chciałabym się dowiedzieć co to oznacza z góry dziękuje za pomoc.

Aleksander Ropielewski

Opis wyjasnia dokładnie co obserwuje radiolog na zdjęciu RTG. Kluczowe jest powiązanie objawow zgłaszanych prze pacjenta, wynikó badań laboratoryjnych i wyników badania przedmiotowego z opisem badania obrazowego aby jednoznacznie je zinterpretować.