Przeprowadzka do innej miejscowości a korzystanie z NFZ

Dobry wieczór! Darek z tej strony. Mieszkam w małej miejscowości w której jestem na stałe zameldowany. Otóż to noszę się z zamiarem zamieszkania w oddalonej o kilkadziesiąt kilometrów w większej miejscowości w wynajmowanym mieszkaniu. Pytanie tylko czy w przypadku zachorowania będę mógł skorzystać z tamtejszego NFZ? W przypadku negatywnej odpowiedzi, to jakie kroki powinienem podjąć by móc leczyć się u lekarza w miejscowości, nie będąc stale zameldowanym?

Witam,
raz w roku ma Pan możliwość przepisania się do lekarza rodzinnego i przychodni w dowolne miejsce, więc proponuję po zamieszkaniu w innej lokalizacji tak zrobić - wtedy będzie miał Pan zapewniony kontakt z lekarzem POZ
W przypadkach nagłych zawsze może się Pan zgłaszać na najbliższy SOR
pozdrawiam