Przepuklina brzuszna, cukrzyca i tętniaki po wycięciu węzłów chłonnych u 71-latki

Moja 71 letnia mama 9 lat temu przeszła operację na czerniaka,wycięto jej węzły chłonne,wstawiono siatkę w miejsce otrzewnej.szew się nie zagoił,jest duży wysięk,pojawiła się przepuklina brzuszna.Mama ma cukrzycę / nie groźną/i tętniaki nieoperacyjne.lekarze zktórymi rozmawiała,mówią,ze nie ma w tym przypadku szans na ponowną operację,aby usunąć przepuklinę i aby zamknąć jamę brzyszną,otwór ma rozmiar ok1,5 cm i boimy się infekcji całego organizmu,przy tym cały czas są boleści brzucha i wyciek.

Dzień dobry!
Jednym z czynników wpływających na gojenie się ran jest cukrzyca. Choroba ta powoduje powikłania w dobrym funkcjonowaniu nie tylko zamiany pokarmu w energię , ale również "psuje" układ krążenia oraz układ nerwowy. Im gorsze krążenie tym wolniejsze gojenie się ran. Najważniejsze jest oczyszczenie rany. Ochroną może być cienka warstwa maści z antybiotykiem, aby zapobiec zakażeniu. Każde leki czy maści z antybiotykiem powinny być skonsultowane z lekarzem. I moja ostatnia uwaga: proszę dbać o dietę bogatą w witaminy, aby podnieść odporność organizmu.
Pozdrawiam!