Przepuklina i wypuklina w lędźwiowym odcinku kręgosłupa

Witam, stwierdzono u mnie przepulinę i wypukline na odcinku ledzwiowym, ostre ustawienie kosci krzyzowej i takie pytanie, boli mnie tez kark czasami lopatki, zebrac etc. czy to mozliwe, ze boli to poniewaz bol sie rozchodzi po calym kregoslupie? Chyba nie mam innych przepuklin, neurolog dotykal mnie po karku, lopatkach i bolu nie czulem..... Prosze o odpowiedz chcialbym poczuc sie spokojniejszy i tak to tragedia dla mlodego czlowieka przepuklina.... strasznie sie denerwuje czesto......

Witam.
Jest możliwe, że ma Pan także przepukliny w innych odcinkach kręgosłupa. Samo badanie nie wykaże ich obecności jeśli nie dają objawów. Rozstrzygnąć może rezonans kręgosłupa szyjnego i piersiowego. Ból może wynikać właśnie z obecności przepuklin, ale może mieć też inne podłoże i bez badań dodatkowych ciężko to rozstrzygnąć. Pozdrawiam i życzę zdrowia