Przepuklina jądra miażdżystego tarczy międzykręgowej

osłabienie w obrazach T2-zaleznych od tarczy miedzykregowej L4-L5 oraz obnizenie wysokosci tej tarczy zmiany dehydratacyjni-degenerecyjne.na poziomie L3-L4 widoczna zmiana tylna posrodkowa wypuklina tarczy miedzykregowej z modelowaniem worka oponowego,na poziomie L4-L5 WIDOCZNA DUZA ROZLANA CENTRALNO LEWOBOCZNA przepuklina jadra miazdzystego tarczy miedzykregowej o wym.24x8 mm w płaszczyznie poprzecznejz uciskiem worka oponowego,kolizja z lewym nerwem rdzeniowym i przyleganiem do prawego nerwu

Ten wynik badania rezonansu magnetycznego kręgosłupa wymaga pilnej konsultacji z neurochirurgiem. W zakresie odcinka L4-L5 kręgosłupa lędźwiowego występuje bardzo duża przepuklina jądra miażdżystego tarczy międzykręgowej z uciskiem na korzeń nerwowy. Taki stan zapewne będzie wymagał leczenia operacyjnego. O tym jednak zadecyduje neurochirurg po bezpośrednim badaniu, analizie wyniku rezonansu magnetycznego, przedstawionych przez pacjenta objawów.