Przepuklina krążka międzykręgowego w wyniku badania

Przepuklina tylna centralno lewostronna krążka międzykręgowego L5-S1 z uciskiem worka oponowego i zwężeniem otworów między kręgowych obustronnie , bardziej po stronie lewej z niewielkim uciskiem na lewy korzeń nerwowy . Nie stwierdza się zmian ogniskowych w obrębie worka oponowego i rdzenia kręgowego w ich odcinku lędźwiowym . Badanie wykonano SE i TIRM uzyskując obrazy T1 i T2 zależ. w płaszczyźnie osiowej i strzałkowej .

Lek. Izabela Ławnicka

Witam! Opisane w wyniku zmiany są konsekwencją zaawansowanej choroby zwyrodnieniowej kręgosłupa. Proszę skonsultować się ze specjalistą neurologiem, który zestawi wynik badania z Pani/Pana stanem klinicznym i pokieruje dalszym leczeniem.