Przepuklina kręgosłupa L5 S1z uciskiem na nerw lewostronnie

Mam 47 lat od kilku lat mam przepuklinę kręgosłupa L5 S1z uciskiem na nerw lewostronnie.Od kilku miesięcy zażywam tramal 2x150mg,ale już nie przynosi większej ulgi.Mam problemy bólowe w nocy,drętwienie lewej nogi i problemy z siedzeniem chodzeniem,leżeniem,staniem.Po nocy nie mogę stabilnie stanąć na lewej nodze.Przymierzam się do zabiegu operacyjnego,ale nie wiem jakiej specjalizacji lekarza potrzebuję więc piszę do Pana bo kojarzy mi się to z ortopedią.Proszę o odpowiedź i pomoc.Dziękuję

Oceny i kwalifikacji do ewentualnego zabiegu dokonuje neurochirurg.
Przy tak nasilonych zmianach i potrzebie stosowania leków p/bólowych w dużych dawkach pomocna jest również konsultacja neurologa i ortopedy.
Zmiany zwyrodnieniowo - dyskopatyczne leczy się w zdecydowanej większości przypadków zachowawczo (rehabilitacyjnie i farmakologicznie). Dopiero po braku skuteczności takiego postępowania można wdrożyć postępowanie operacyjne.