Przepuklina kresy białej i rozstępy

Zdiagnozowano u mnie przepuklinę kresy białej ad pępkiem (3 m-ce po drugim porodzie SN). 1. czy lepiej czekać, bo jest szansa, że się wchłonie, czy operować jak najszybciej?; 2. Czy można przy okazji operacji NIEODPŁATNIE (lub częściowo płatnie -za dpłatą) wyciać również nadmiar skóry z rozstępami wokół pępka ? Mam 31l., jestem drobna, urodziłam 2 dzieci o dość dużej wadze (4kg) i na brzuchu wokół pępka (po o 8 cm z każdej str). mam nadmiar zwisającej, pomarszczonej rozstępami skóry.

Szanowna Pani,
leczenie tej przypadłości jest tylko operacyjne, ale u Pani obecnie zbyt krótko po porodzie. Zalecałbym ocenę chirurga, który zaproponuje ani odpowiednie postępowanie.
Pozdrawiam
dr R.Anielski