Przepuklina kresy białej i wyjaśnienie badania USG

Zdiagnozowano u mnie przepuklinę kresy białej. Na stojąco czuję ją cały czas jako twardy "guz" wielkości połowy dłoni. Mam napięty brzuch. Jak leżę jest w miarę miękki. Opis: wrota przepukliny 13x24mm. Podczas próby Valsalvy worek wypełnia się tkanka tłuszczową na długość 45mm i poprzecznie 47x18mm. W swobodnym oddychaniu i na leżącego przepuklina samodzielnie się odprowadza. Usg jest sprzed kilku dni. Byłam tak zestresowana że nie zapytałam co dalej. Czy operacja jest pilna czy na spokojnie?

Dr n. med. Wojciech Kawiorski

Szanowna pani - wielkość przepukliny nie powoduje objawu uwięźnięcia - oczywiście trzeba to załatwić chirurgicznie - ale na spokojnie.
Pozdrawiam serdecznie, dr n.med. Wojciech Kawiorski, specjalista chirurg, gastrolog

Witam , nigdy nie można wyrokować co do przyszłości , na podstawie przedstawionych opisów - NA SPOKOJNIE! - ale operacja jest konieczna! z.żurawski