Przepuklina kresy białej u kobiety w 31. tygodniu ciąży a pytania dotyczące porodu

Witam. Jestem w 31 tygodniu ciąży i mam pytania które mnie niepokoją. Dowiedziałam się na wizycie u ginekologa że mam przepukline kresy białej. Czy to prawda że po porodzie będę musiała przejść operacje i czy mając ta przepukline będę musiała urodzić przez cesarskie cięcie. Ponadto Maluch był ułożony poprzecznie miesiąc temu teraz ułożył się skosnie czy jest możliwość że jeszcze zmieni pozycję? Ponadto mam nisko ułożone łożysko czy przez to mogę mieć przedwczesny poród

Dr n. med. Wojciech Kawiorski

Szanowna Pani, Istnieje duże prawdopodobieństwo powiększenia się wrót przepukliny poporodowo, co będzie ewentualnie wymagało korekty plastycznej. Jeżeli jest to przepuklina mała - nie ma wskazań do c.cięcia. Kolejne pytanie - bardzo możliwa jest zmiana pozycji dziecka.
Ostateczna decyzję podejmie Pani ginekolog-położnik.
Pozdrawiam, Dr n.med.Wojciech Kawiorski

Witam!
Myślę, że u Pani występuje tzw rozejście mięśni prostych brzucha. Jest to częsta przypadłość występująca w czasie ciąży. Nie jest to przepuklina, tylko defekt kosmetyczny. Rozstrzygnięciem będzie badanie USG.
Pozdrawiam