Przepuklina odcinka lędźwiowego kręgosłupa i ucisk na nerwy

Od 2 lat mam ucisk na nerw (przepuklina odcinka lędźwiowego). Dwa małe palce mam cały czas drętwe, brak (wg lekarzy) odruchu skokowego,2-3 razy w nocy łąpie mnie w nogę coś jak skurcz, ale zastanawiam się czy nie jest to wynikiem uszkodzonych nerwów. Często boli mnie stopa po stronie zdrętwiałych palcy, czuje tak , jakby przebiegał tam prąd lub wbijano mi tam tysiące szpilek. Nie wiem co robić a w mojej miejscowości nie mogę uzyskać odpowiedzi. Proszę o poradę co mam dalej robić.Pozdrawiam .

Lek. Paweł Baljon

Witam serdecznie. Zmiany opisywane w badaniu mają dwojaki charakter. Najczęściej jest to składowa zwyrodnieniowa kręgosłupa oraz wieloletni proces przeciążenia stawów i krążków znajdujących się pomiędzy kręgami. Bardzo często jako rezultat obecności w/w mogą pojawiać się silnie wyrażone dolegliwości bólowe oraz parestezje. W takiej sytuacji wskazana jest konsultacja z neurochirurgiem. Nie wykluczone, że konieczny będzie zabieg operacyjny. W pierwszej kolejności jednak poleca się zastosowanie rehabilitacji.
Pozdrawiam
Paweł Baljon