Przepuklina pachwinowa a sport

Witam, od kilku lat mam przepuklinę pachwinową, w niczym mi nie przeszkadza, mogę ją wprowadzić do jamy brzusznej, nie odczuwam wielkiego bólu, brak zaczerwienienia, ale czasami wyczuwam nudności, mam zaparcia lub biegunki. Uprawiam regularnie sport, ponieważ studiuję na AWFie.. Wyjeżdżam do pracy, więc możliwość wykonania zabiegu będzie dopiero we wrześniu. Z tego wynika, że po miesiącu będę musiała wrócić do uprawiania sportu na studiach. Czy lepiej poczekać do następnego roku z zabiegiem?

Jeśli prowadzi Pani bardzo aktywny tryb życia, proponuję wykonać operację jak najszybciej. Jeśli proces gojenia będzie prawidłowy, po miesiącu może Pani wrócić do normalnej aktywności fizycznej, w tym studiów na AWF.