Przepuklina pachwinowa a wskazania do operacji

mam przepukline pachwinowa przez 3 miesiace robila mi sie gulka bolaca lecz po odpoczynku chowala od miesiaca boli mnie wciaz w prawym boku badz robi sie gulka biore nospe 3 razy dziennie czy to oznacza ze przepuklina zaczyna sie blokowac i konieczna jest operacja czy noszenie pasa moze cos pomoc jak chowa sie gulka mam uczucie jakby ciezkich jader czy to jest to chowanie sie do moszny prosze o odpowiedz i ewentualnie pomoc gdzie na nfz mozna najszybciej zrobic zabieg mieszkam w warszawie

Każda przepuklina pachwinowa jest wskazaniem do operacji. W przypadku objawów więźnięcia wskazana jest pilna operacja. Odradzam Panu ciężką pracę fizyczną do czasu operacji.

Z wyrazami szacunku
dr n.med.Marek Rodzeń
specjalista chirurg

Dr n. med. Marek RodzeĹ

Szanowny Panie, objawy które Pan podaje są typowe dla przepukliny pachwinowej (lub udowej). Ze względu na młody wiek i duże prawdopodobieństwo powiększania się przepukliny z następową możliwością jej uwięźnięcia. Gorąco namawiam na zabieg operacyjny - jest bezpieczny, krótki. Takie zabiegi przeprowadza się w systemie chirurgii jednego dnia - pobyt w szpitalu 1 doba. Zatem, prosze zgłosić się do chirurga.
Pozdrawiam serdecznie, Wojciech Kawiorski