Przepuklina pachwinowa i bóle podbrzusza

Witam, Mam pytanie u mojego męża w prawej pachwinie stwierdzono przepuklinę. Ale martwimy sie ponieważ męża cały czas boli podbrzusze oraz prawy bok tak nad biodrem, ból się nasila kiedy mąż np siedzi. Czy rzeczywiście przepuklina pachwinowa daje takie oznaki bólowe że non stop boli, mała ulga jest wtedy gdy mąż leży

Witam , niestety nie jestem w stanie na odległość W-wa-Jasienica , bez zbadania pacjenta,postawić jakiegoś rozpoznania czy podejrzenia!!! Proponuję pilną konsultację chirurgiczną i ew. operacje!!! z.żurawski