Zapytaj lekarza

1 , 0 1 2 , 2 5 2

odpowiedzi udzielonych przez naszych ekspertów

Rzetelnie + Bezpiecznie + Bezpłatnie

Przepuklina pachwinowa lewostronna a czas rekonwalescencji po operacji

Witam serdecznie. Mam 18 lat i mam przepuchline pachwinowa lewostronna. 9 lutego mam zabieg jej usunięcia. Około ilu dni będę leżeć w szpitalu i ile dostanę zwolnienia? Mam też podejrzanie, że dzieje sie coś z drugiej strony. Zauważyłam jakieś wybrzuszenia z prawej strony. Czy możliwe, że mam również przepuchline po prawej stronie?
KOBIETA, 19 LAT ponad rok temu

Dlaczego na otrzymanie przeszczepu trzeba tak długo czekać?

Polska transplantologia nieustannie się rozwija, ale wciąż trzeba bardzo długo czekać na przeszczep organu. Dlaczego tak się dzieje? Obejrzyj filmik i zapoznaj się z wypowiedzią eksperta na ten temat.

Szanowana Pani - nie podaje Pani jakim sposobem została zaopatrzona przepuklina : 1. jeżeli siatka - rekonwalescencja 2 tyg, wypis ze szpitala następnego dnia. 2.jeżeli zabieg klasyczny otwarty - rekonwalescencja 2 miesiące, wypis ok. 5 dni. Jeżeli chodzi o prawą stronę przed zabiegiem chirurg zobowiązany jest do zbadania obu potencjalnych przepuklin. Jeżeli w badaniu przedoperacyjnym jej nie było - nie należy się jej obawiać. Pozdrawiam serdecznie, dr n.med. Wojciech Kawiorski, specjalista chirurgii, proktologii, gastrologii

umów wizytę 0
redakcja abczdrowie Odpowiedź udzielona automatycznie

Nasi lekarze odpowiedzieli już na kilka podobnych pytań innych użytkowników.
Poniżej znajdziesz do nich odnośniki:

Strefa Kobiety