Przepuklina pachwinowa u górnika

Witam, mój chłopak był dziś u lekarza i stwierdzono u niego przepuklinę pachwinową. Boję się o niego. Moje pytanie brzmi czy będzie musiał zostać w szpitalu a jeśli tak to na jak długo? Jak długo będzie dochodził do siebie tzn po ilu dniach będzie mógł prowadzić samochód lub wyjść na spacer?. Po jakim okresie będzie mógł wrócić do pracy (pracuje na kopalni, na dole, jest górnikiem)? Z góry dziękuję za odpowiedź Pozdrawiam serdecznie

Witam!
Wiele zależy od wielkości przepukliny. Przy małej okres powrotu do zdrowia jest krótki, przy duże dłuższy. Zakładam, że chłopak jest młodzieńcem i nie wyhodował dużej więc powrót do aktywności będzie szybki. Wg mojego doświadczenia po prawidłowo wykonanym zabiegu powrót do ciężkiej pracy powinien nastąpić po ok 3 tyg. może szybciej wszystko zależne od kilku czynników.
Pozdrawiam