Przepuklina pępkowa po porodzie

Dzień dobry po porodzie pojawiła się u mnie przepuklina pępkowa zastanawiam sie jakim jest dla mnie zagrożeniem i czy mogę ćwiczyc na mięśnie brzucha aby sie jej pozbyć .Jest wielkości dużej śliwki

Co do zagrożenia powikłaniami związanymi z przepukliną pępkową musiałbym ją ocenić przez bezpośrednie badanie (głównie ocenić wrota przepukliny). Bez bezpośredniego badania nie określę możliwych jej powikłań. Nie ma niestety żadnego sposobu leczenia zachowawczego przepukliny pępkowej w Pani wieku tym bardziej ćwiczeń. Tylko leczenie operacyjnie spowoduje całkowite wyleczenie przepukliny.