Przepuklina pępkowa po usunięciu pęcherzyka żółciowego i kamieni

Witam,prawdopodobnie po usunięciu pęcherzyka żółciowego i kamieni zrobiła mi się przepuklina pępkowa.Zabieg wczesniej miałam zrobiony przez laparoskopie .Mam pytanie ile moge teraz dzwigac jesli nosze pas na przepukline??? A ile po operacji przepukliny... Po jakim okresie czasu mozna wrócic po zabiegu do pracy fizycznej ?

Mam pytanie ile moge teraz dzwigac jesli nosze pas na przepukline???
- Jeśli przepuklina jest niewielka, nosi Pani pas przepuklinowy to ciężary można nosić w granicach 5-10 kg.
A ile po operacji przepukliny?
- Oczywiście po operacji, po wygojeniu ran i rekonwalescencji można będzie ponownie w pełni obciążać mięśnie powłok brzusznych.
Po jakim okresie czasu można wrócić po zabiegu do pracy fizycznej ?
- Wszystko zależy od wielkości przepukliny, rodzaju zaopatrzenia przepukliny (rodzaju zabiegu - z siatką czy bez). Najczęściej po tego typu zabiegach do pracy fizycznej wraca się po około 2-3 miesiącach.