Przepuklina po zabiegu splenektomii

Serdecznie Witam :) Jestem po zabiegu splenektomii(laparotomia) w bliżnie pooperacyjnej mam przepuklinę w jamie brzusznej jest mała niedawno leżałem na stolę operacyjnym tylko anastezjolog dopatrzył się u mnie wysokiej gorączki i zostałem zdyskwalifikowany. Czy muszę operować tą przepuklinę w drodzę wyjątku boje się znieczulenia ogólnego po poprzednim wypadku pytałem się o znieczulenie regionalne niestety niby nie można ?? Pozdrawiam Serdecznie i Dziękuje ;)

Na wysokości śledziony można jedynie myśleć o znieczuleniu ogólnym. Nie sądzę żeby był Pan tak odporny na ból żeby poddać się tej operacji w znieczuleniu miejscowym, bo tylko takie byłoby alternatywą. Przymus operowania zachodzi tylko jeśli przepuklina uwięźnie czyli jelita przedostaną się na zewnątrz i nie dadzą się schować do brzucha. Operacja zapobiega takiej ewentualności. Proszę sobie odpowiedzieć czy Pan musi...