Przepuklina rozworu przełykowego a ucisk w klatce piersiowej

Witam mam 38 lat miałam robioną gastroskopię stwierdzono u Mnie przepuklinę rozworu przełykowego w małym stopniu.Od tamtego czasu przy schylaniu wykonywanie różnych czynności powoduje ucisk w klatce piersiowej, kaszel.Męczy mnie to bo utrudnia mi to swobodne oddychanie.Chodzę też,na zumbę ćwiczenia czy mogę ćwiczyć czy to raczej nie jest wskazane?Jak uciskam żołądek w splocie słonecznym odczuwam duży dyskomfort i pobolewanie co mam robić?

Lek. Tomasz Budlewski

Proszę koniecznie udać się do lekarza gastroenterologa. Być może konieczne jest rozszerzenie diagnostyki aby móc określić stopień przepukliny oraz wykluczyć ucisk żołądka powodujący zaburzenia oddychania.