Przepuklina rozworu przełykowego oraz napady paniki, kołatanie serca i skoki ciśnienia

Mam stwierdzona duza przepukline rozworu przełykowego a moje objawy bardziej przypominaja problemy z sercem teraz sie nasiliły . Niepokuj, uczucie paniki, kołatanie serca, skoki cisnienia tak jakbymmiał zarazz dostac jakiegos zawału . Prawie zawsze jak jestem w domu i odpoczywam , bo jak jestem w pracy wszystko jest ok . Czy to jest normalne, ze ona wpływa na prace serca. MOze te objawy to juz jakas nerwica ? rozne mysli przelatuja mi po głowie ? Dziekuje z gory za jakas odpowiedz

Opisane objawy faktycznie mogą być objawami nerwicowymi (czyli o podłożu emocjonalnym). Najpierw jednak należy wykluczyć organiczne podłoże trudności (czyli choroby układu krążenia itp). Ich wykluczenia potwierdzi diagnozę nerwicy, a wówczas należy skontaktować się z psychoterapeutą (ewentualnie także lekarzem psychiatrą) i rozpocząć leczenie.