Przepuklina rozworu przełykowego, owrzodzenie żołądka i gastropatia nadżerkowa

Witam!Ostatnio mialam robiona gastroskopie i wy kazalo ze mam przepukline rozworu przelykowego,owrzodzenie zoladka i gastropatia nadzerkowa.Test ureazowy dodatni.Pobrano wycinek i po 2 tygodniach odebralam wynik w ktorym pisza;zapalenie przewlekle blony sluzowej zoladka stopnia sredniego o sredniej aktywnosci z obecnoscia grudek chlonnych wizyte u lekarza mam pod koniec pazdziernika a martwie sie co mi jest
ponad rok temu

Lek. Paweł Baljon

Witam serdecznie. Stan taki wymaga leczenia. W pierwszej kolejności konieczne jest zastosowanie eradykacji bakterii Helicobacter pyroli. Stosuje się tu zwykle dwa antybiotyki i inhibitor pompy protonowe. Takie leczenie może Pan otrzymać od swojego lekarza rodzinnego. Co do dalszego postępowania jest ono uzależnione od powodzenia eradykacji. Jeżeli chodzi o przepuklinę leczenie jest chirurgiczne.